Emilia Käsitöö

www.emicraft.com

Minu süda tuksub ainult teile!

Valentinipäev on tulemas ning armastuse ja südamete teema on praegu eriti moes. Niisamuti nagu ka roosad ja punased toonid.

Mõni päev tagasi saabusid meile uued Studio by Sculpey polümeersavi värvitoonid – ma ootasin küll väga ilusaid värve, aga need võtsid ju lausa hingetuks. Pakid lebasid mul laual ja kutsusid “vali mind! vali mind! vali mind” ja silma hakkas beebiroosa värv Blush (kahjuks on see värv hetkel müügilt eemaldatud, kuid loodame, et probleemid lahenevad ja me saame seda imeilusat värvi teile ostmiseks pakkuda). Beebiroosa ja valentinipäev = süda. Järgnevalt tahaksingi teile pakkuda õpetust, kuidas lihtsalt ja kiiresti üks süda armsamale valmis voolida.

Materjalid:

 • Lõikevormid – võivad olla nii valmis lõikevormid kui ka paberist välja lõigatud shabloonid. Just shabloone ma oma õpetuses kasutangi.
 • Sculpey III – 001 Valge
 • Studio by Sculpey – Blush
 • Lõiketera
 • Vahend rullimiseks
 • Mõni tööriist, millega hiljem veidi  kohendada ja/või siluda saab
 • Teravama otsaga tööriist
 • Samuti võib veidi ka beebipuudrit või tärklist vaja minna

Samm 1:

Murrame või lõikame Studio by Sculpey – Blush küljest umbes nelja ruudu suuruse tüki. Töödelge polümeersavi – mudige ja rullige seda nii kaua, kui polümeersavi on pehme. Laske tükk läbi pastamasina kõige paksema suuruse (nr. 7 minu pastamasinal) või kui rullite rullijaga, siis paksus peaks olema umbes 1,5-2 mm. Pange lahti rullitud tükk eemale ning murdke valge Sculpey III küljest hernesuurune tükk ning rullige ta laua peal peenikeseks vorstiks. Hea oleks, kui “vorstike” on otsast lõpuni ühepaksune. Kui olete sellega lõpetanud, hakake vorsti otsast väikesi kettaid lõikama (umbes 1mm või väiksemad).

Samm 2:

Valged kettad vormida väikesteks pallikesteks ning asetage nad beebiroosa polümeersavi peale. Selleks, et nad töö käigus maha ei veereks, vajutage õrnalt neile näpuga peale.

Samm 3:

Asetage mummudega polümeersavileht küpsetuspaberi vahele ning rullige rullijaga pealt seni, kui jääb mulje, et valged täpid on kogu aeg roosa polümeersavi peal olnud.

Samm 4:

Selline on siis meie täpitatud polümeersavileht.

Samm 5:

Kui kasutate lõikevorme, siis lõigake vormiga. Kui te aga vajaliku lõikevormi puudumisel kasutate shabloone, siis asetage nad polümeersavile, “joonistage” terava tööriistaga shablooni järgi piirjooned ning lõigake kujund lõiketera või skalpelli abil välja.

Samm 6:

Ülejäägid koguge kokku, mudige pehmemaks ning laske läbi pastamasina kõige paksema suuruse (minu pastamasinal nr. 7). Asetage kujundid ülejäägilehe peale ning lõigake uuesti mööda piirjooni nad välja.

Samm 7:

Selleks, et süda oleks ruumiline, on vaja kahe pooliku südame vahele “täidis” panna. Täidist peab olema parajalt.

Samm 8:

Pane südamepooled kokku ja näpista õrnalt ääred kokku.

Samm 9:

Samm 10:

Samm 11:

Saadud “kandiga” ääristage süda (nagu ka triibuliste patjade õpetuses: https://emicraft.wordpress.com/2008/09/18/triibulised-padjad-opetus/), küpsetage 20-30 minutit 130 kraadi juures. Jahutage, lihvige, poleerige ja lakkige. Ongi valmis!

4 veebruar, 2009 - Posted by | Uncategorized | , , , ,

1 kommentaar »

 1. Väga armas ja roosa. Kas täidisele jäidki tühjad kohad?

  Kommentaar kirjutas Drex | 4 veebruar, 2009 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: