Emilia Käsitöö

www.emicraft.com

Lihvimine

Kas sind ärritavad näpujäljed polümeersavi peal? Ja sa ei suuda neid tekitamata voolida? Jagaksime meeleldi teiega oma (lihvimise)kogemusi!

Igal ühel on omad meetodid ja võtted, kuidas näpujälgi vältida, meie räägime nendest, mida meile kasutada meeldib.

  • Kuidas vältida näpujälgi toorel/küpsetamata polümeersavil? Esimene ja kõige lihtsam variant on latekskindad, mis sobivad eriti neile, kellel on polümeersavi vastu allergia (punetavad käed/nägu, silmad kipitavad ja muud allergiatunnused). Meile ei meeldi kinnastega voolida, sest meile meeldib polümeersavi katsuda – seda tunda. Just sellepärast ongi meie töödel ALATI näpujäljed. Kui küpsetamata toode on laia pinnaga, siis saab näpujäljed kerge vaevaga ära siluda. Selleks kasutame meie tärklist, maisitärklist – selleks sobib kindlasti ka kartulitärklis. Pistame näpu tärklise sisse ning hakkame selle näpuga õrnalt toodet siluma. Te tunnete ise, kui sõrm hakkab kergemini pinnal libisema, see tähendab, et suuremad probleemid on likvideeritud. Peale kuumutamist ja jahtumist, me peseme tärklise maha eset tugevalt hõõrudes – mõnikord kasutame harja, et tärklis paremini maha tuleks. Juba peale neid tegevusi näeme, et eseme pind pole muidugi ideaalne, kuid näpujälgi ja muid ebavajalikke kriime sellel ei ole. Eellihvimist võib sooritada samamoodi veega või beebisalvrätikutega.
  • Kuumutatud eset tuleb lihvida lihvimispaberiga. Meie kasutame veekindlaid Mirka lihvimispabereid (nende taha on kirjutad WPF, mis tähendab waterproof=veekindel). Alustada tuleks väiksemast numbrist; näiteks: 400-600-800-1000. Polümeersavist esemeid soovitatakse lihvida vees, vee all või vee abil. Meil seisab laua peal kausikene veega, kuhu me esemeid siis aeg-ajalt kastame.
  • Millal tuleks lihvimine lõpetada? Aeg-ajalt, kui oled eset juba nr. 800 lihvimispaberiga lihvinud, tundub, et nüüd on ese ideaalne. Kui teile niimoodi tundub, siis poleerige eset natukene. Kui te olete eset veidi poleerinud, ilmuvad kõik peidetud kriimud ja defektid välja – see tähendab vaid üht: lihvida, lihvida, lihvida! Poleerimiseks võite kasutada vanu teksapükse, -seelikud, -tagisid jne. Kuna poleerimine võtab aega, sättige end televiisori ette, vaadake oma lemmikseriaali, -filmi ja hõõruge eset vastu teksast. Lõpetage siis, kui olete tulemusega rahul.
  • Kuidas hoida eset lihvimisel niimoodi, et sõrmed viga ei saaks? Küsimus on muidugi huvitav.. oleme lugenud, et paljud kunstnikud kleebivad kahepoolse teibi abil esemed plaatide külge ja lihvivad. Nagu ka polümeersaviga töötades – kasutage fantaasiat!;)

Loodan, et see tekst on veidigi teile abiks!;)

Advertisements

31 jaanuar, 2009 - Posted by | õpetused, huvitavat, käsitöö, polümeersavi | , , , , ,

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: