Emilia Käsitöö

www.emicraft.com

Videoõpetus – Mica Shift

Meie veebipoe vene keelses blogis – http://community.livejournal.com/emicraft/ – paluti meil Mica Shift tehnikast õpetus teha. Otsustasime emaga, et teeme videoõpetuse. Kuna õpetus on vene keeles, siis ma kirjutan eestikeelse teksti juurde.

Video nr. 1

Täna me näitame ühte varianti tehnikast Mica Shift. Selleks on meil vaja polümeersavi – antud juhul Premo! Sculpey hõbedane. Tekstuurlehte, seeriast Studio by Sculpey, tekstuurleht on poolläbipaistev, millel on ka üks pluss, millest me räägime hiljem. Veel on meil vaja pastamasinast, kuid saab ka ilma, võttes savirullija. Siis on meil vaja purki, lõiketera (antud juhul paindlikku) ning mingit tööpinda (antud juhul klaasitükk).

Me võtame polümeersavi, mudime seda pehmemaks. Premo! on suhteliselt kõva materjal, kui see pakist välja võtta. Edasi kruttime seda mitu korda läbi pastamasina. Kui me laseme polümeersavi läbi pastamasina (või pastamasina puudumisel rullime), siis lõppkokkuvõttes peame saama ühtlase struktuuri. Selleks, et tekiks ühtlane struktuur, peame seda rullima ühes suunas. Rullimise vahepeal võime seda kokku voltida, kuid rullimise suund peab olema kogu aeg üks.

Asetame lahti rullitud polümeersavi tööpinnale ning paneme sellele tekstuurlehe. Tänu sellele, et tekstuurleht on läbipaistev, näeme, milline tekstuurlehe osa meie polümeersavile jääb. Samuti on ka kerge jälgida, kuidas tekstuur polümeersavile jääb.

Video nr. 2

Selleks, et tekstuurleht polümeersavi küljest hästi ära tuleks, võite ühele neist veidi vett pritsida või kasutada mõnda tärklist (kartuli või maisi). Nüüd me võtame polümeersavilehe tööpinnalt ära. Selleks võib lõiketera või ka Lift ‘n Scrape (tõsta & kraabi) kasutada. Võtame klaaspurgi ja asetame polümeersavi õrnalt selle peale. Seejärel lõikame ettevaatlikult ja kiirustamata tekstuuri maha. Purgi ümar vorm ei lase meil mitte midagi üleliigset ära lõigata. Ärge kartke, kui pind veidi ebaühtlane näib. Selle vea saab rulli või lihvimise abil eemaldada.

Nüüd võtame polümeersavi purgi pealt ära ja asetame selle tööpinnale. Seejärel lõikame ripatsitooriku välja.

Video nr. 3

Küpsetame, lihvime, poleerime ja vajadusel katame lakiga. Kõik.

Loodame, et oli arusaadav ja on teile ka abiks.

ps. Kuna ma tõlkisin nii, et video mängis kõrval, siis ei vastuta tekstis esinevate vigade eest. Ja lausestus on ka täitsa puusse. Sorri:)

1 juuli, 2008 - Posted by | õpetused, huvitavat, käsitöö, polümeersavi, silmailu

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: