Emilia Käsitöö

www.emicraft.com

Rohkem taaskasutamisest!

“Ühes eelmises postituses olin juba kirjutanud 10st asjast, mida saab polümeersavidega seoses taaskasutada. Aga täna tahaksin ma rääkida hoopis sellest, kuidas taaskasutada polümeersavi ennast.

Üks hea asi savi puhul on see, et ta on korduvkasutatav. Mitte miski pole püsiv seni, kui ta on ära küpsetatud. Aga kui te olete poole töö pealt otsustanud katki jätta, siis pole lootustki, et saaksite savi kokku rullida ja alustada otsast peale (kui te pole just selline nagu mina, kes untsuläinud projekti värvikaupa osadeks lammutab).

Siin on paar nõuannet, kuidas oma polümeersavi taaskasutada:

Ära viska oma vana savi minema! Kui teil on mõni aasta vana polümeersavi, võib see töötamise jaoks veidi kõva ja murenev tunduda. Kui savi pole just liiga soojas kohas kuivanud, on teda lihtne uuesti töökorda seada. Lisage veid mõni tilk mineraalõli või beebiõli savi hulka. Kui teil on köögikombain, mida te kasutate vaid polümeersavi jaoks, võib see polümeersavi segamisel elu lihtsamaks teha. Aga ka käte vahel mudimine mõjub hästi.

Kasuta ülejääke! Ülejäägid on küpsetamata vidinad, mis on sul eelmisest projektist üle jäänud. Mõned jäägid on kasutatavad just nii nagu nad on. Aga mõnikord jääb sul mõnest cane’ist midagi üle ja nende kokkurullimisel muutub savi ebamääraselt koledaks värviks või kukub savi mitu korda põrandale ja kattub tolmu ja kassikarvadega. Need väiksema kasutusalaga tükid on ikkagi head mõne asja jaoks. Näiteks sobivad need helmeste täiteks või skulptuuride armatuuriks. Samuti saab seda savi kasutada ka pastamasina puhastamiseks. Vaadake ka Polymer Clay Web’si Kuidas kasutada ülejääke?

Kui tekkivad kahtlused, ära siiski ära viska! Isegi küpsetatud esemete puhul (kus on õhumullid sisse jäänud või on katki läinud või lihtsalt ei tulnud nii välja, kuidas oleks tahtnud) võite need hiljem kreatiivselt ära kasutada.

Otsige mõni ämber, mida te ei kasuta ja pange sinna kõik küpsetatud esemed, mis teie meelest ebaõnnestusid või ei leidnud reaalset kasutust. Tõstke aeg-ajalt mõni asi sealt välja ja vaadake, äkki leiate sellele mõne otstarbe . Kas teil on mõnest ehteprojektist paar helmest üle jäänud? Proovige nende abil Lootuse Pudeleid kaunistada või kasutada helmeid korgi asemel.

Katkised esemed sobivad ideaalselt mosaiikide tegemiseks. Lõika või murra veel rohkem ese katki, seejärel aseta need kontrastsest savist põhjale.

Otsid veel taaskasutamise nippe?

Block Party Press – Ärge jätke midagi alles!

tooaquarius – 10 nippi keskkonnasõbralikule polümeersavikunstnikule ja veel 11 nippi

54 asja, mida saab polümeersaviga katta

Craftgossip’i nõuanded

Ma loodan, et leidsite siit mõne idee, kuidas oma polümeersaviprojektidele uus elu sisse puhuda. Head Keskkonnapäeva!”

Leitud ja tõlgitud siit: http://blog.craftygoat.com/2008/04/more_recycling_tips_for_polyme.html

Ja pildid sain siit: http://www.flickr.com/photos/craftygoat/

Advertisements

25 aprill, 2008 - Posted by | õpetused, huvitavat, polümeersavi, säästu

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: