Emilia Käsitöö

www.emicraft.com

Taaskasutamisest

“Kuna Earth Day (Keskkonnapäev?) pole enam mägede taga, on just õige aeg mõelda selle üle, kuidas me resursse kasutame. Kuigi vana hea plastmassipõhine polümeersavi pole just kõige keskkonnasõbralikum valik, võib see olla osa paljudest headest taaskasutatavates projektides. Siin on 10 asja, mida võiksite kasutada polümeersaviga tegeledes.

1. Lambipirnid. Kas sa vahetad oma tavalised lambipirnid säästulampide vastu? Ära viska neid vanu pirne ära! Kata nad polümeersaviga ja võid neid kasutada mõne skulptuuri “põhjaks”. Siin on link “Kuidas katta lambipirni polümeersaviga – http://blog.craftygoat.com/2007/10/how_to_make_a_light_bulb_pumpk.html)

2. Plastikust munadepüha munad. Kõigepealt tuleb teil munad ahjus testida, sest vaid mõned neist on nö “ahjukindlad”. Vaadake ka seda linki: http://www.itsjesterclay.com/theeggheads.htm, äkki saate mõne idee oma munaprojekti jaoks.

3. Pudelid ja purgid. Klaasist pudelid on suurepärased polümeersavidega katmise tarbeks, eriti kui tahate sellest valmistada Lootuse Pudeleid. Kui teete küünlahoidjaid, lambikupleid või öölampe, lisage disainile juurde ka veidi poolläbipaistvat. Kui valgus sealt läbi paistab, avab see teile täiesti uue dimensiooni.

Siit leiate pudeli katmise õpetuse: http://blog.craftygoat.com/2008/04/how_to_make_bottles_of_hope.html

4. Puust karbid. Säästupoodides ja tänavamüükidel pakutakse tihti mittevajalikke ehete ja nipsasjade karpe, Rabage need endale! Sõltuvalt seisundist, teostage mõned lihvimise ja/või parandamise tööd. Ja puust karbid vajavad eelnevat küpsetamist, et eemaldada üleliigne niiskus. Peale seda katke oma karp polümeersaviga ja tehke sellest omaenda aaretekast.

5. Papist torud ja karbid. Paberrättide ja WC-paberi rullid on asendamatud, kui soovid oma skulptuurile ümarat vormi anda. Teistsugused kujud sobivad sama hästi – näiteks, tikutopsid on väga populaarsed. Nende abil tehakse ripatseid, mis käivad lahti.

Kuidas valmistada wc-paberi rulli abil skulptuurile mütsi – http://blog.craftygoat.com/2007/10/how_to_make_a_light_bulb_pumpk.html

6. Kommikarbid ja muud plekist karbid. Plekkpurke on väga lihtne polümeersaviga katta ja nendega on väga mõnus asju ühest kohast teise transportida.

7. Purgikaaned. Kui kaantest rääkida, siis nad sobivad ideaalselt magnetite, ornamentide ja paljude muude asjade valmistamiseks. Selleks, et saaks purgikaasi kasutada, tuleb need avada selliste avajate abil, et ääred ei oleks sakilised.

8. Pudelikorgid. Ärge visake korke ära! Kasutage neid polümeersaviga, et teha ehteid, magneteid ja muud. Kui te ei joo midagi, millel oleksid korgid, siis leiate need alati teiselpool teed. Tunnete end parema inimesena, kui teete oma ümbruskonna pudelikorkidest tühjaks!

Pudelikorkide kasutamine polümeersaviga – baasõpetus

Pudelikorkide kasutamine TLS’ga.

Veel ideid, kuidas pudelikorke kasutada saab.

9. Märkmepaberid. Kasutage polümeersavi, et muuta oma märkmepaberid tugevaks polümeersavist kaantega märkmikuks.

Kuidas valmistada märkmikut.

10. Raamid. Garaažimüükidel ja säästupoodides on väga palju päevinäinud raame. Tehke need polümeersavi abil korda. Nad näevad nüüd paremad välja kui enne!”

Leitud ja tõlgitud siit: http://blog.craftygoat.com/2008/04/10_things_you_can_recycle_with.html

Pildid on siit: http://www.flickr.com/photos/craftygoat/

25 aprill, 2008 - Posted by | õpetused, huvitavat, käsitöö, polümeersavi, säästu

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: