Emilia Käsitöö

www.emicraft.com

Kuidas valmistada Lootuse Pudeleid (Bottles of Hope)

Mis asjad on Lootuse Pudelid (Bottles of Hope)?

Lootuse Pudelid (Bottles of Hope) on polümeersaviga kaetud pudelid, mis kingitakse vähki põdevatele patsientidele, et jagada lootust ja head tuju. 1999ndal aastal alustas polümeersavikunstnik Diane Gregoire Lootuse Pudelite (BOH) programmiga. Ta oli ise just vähist võitu saanud. Ta kattis tühjad pudelid, mille sees olid tema ravimid, polümeersaviga ja viis need teistele patsientidele ja palus neid, et nad kirjutaksid paberi peale soovi ja asetaksid selle pudelisse. Projekt kasvas ja polümeersavikunstnikud üle maailma loovad Lootuse Pudeleid, et jagada oma lootusi ja usku vähihaigetega.

Pudelite ettevalmistamine

Te võite katta ükskõik millise pudeli. Kuid kui te liigute traditsioonilises suunas ja soovite katta tavalist meditsiinipudelikest, siis siin on mõned nipid, kuidas pudelit ette valmistada.

Kaane või korgi eemaldamine.

Meditsiinipudelid kummist korgiga ja metallist kaanega võivad avamisel tõrkuda. Proovige neid meetodeid:

  • Kasutage tange, et kangutada kork pudeli küljest.
  • Metall on küllaltki õhuke, tangide abil saate selle hõlpsasti katki hammustada

Puhastamine ja ette valmistamine.

  • Leotamine. Te võite oma pudeleid öö läbi seebises vees leotada ning hiljem üle loputada. See võib aidata teil silte eemaldada.
  • Keetmine. Samuti võite te pudeleid ka keeta (kui te olete enne korgi eemaldanud).
  • Siltide eemaldamine. Paberist silte on peale leotamist kergem eemaldada. Plastikust siltide eemaldamine on tunduvalt lihtsam – need tulevad küljest ka ilma leotamata. Näppude (küünte) või tangide abil tõstke äär ülesse ja kogu silt peaks probleemideta ära tulema.

Katmine

Siin on põhilised katmise juhendid, et saaksite valmistada oma Lootuse Pudeleid.

1. Lisa pudelile TLS kiht. Kata oma pudel väga õhukese TLS kihiga. See samm on valikuline, kuid ma olen leidnud, et meetaolise koostisega TLS aitab polümeersavil pudeliga paremini haakuda. Mõned inimesed kannavad pudelile liimi, lasevad sel kuivada ja siis katavad polümeersaviga.

2. Rulli ja lõika savi parajaks. Kasutage oma pastamasinat, et rullida savi piisavalt suureks katmaks tervet pudelit. Asetage savi tööpinnale ja pange selle peale pudel. Lõigake savi parajaks.

3. Katke pudel. Asetage pudel ettevalmistatud polümeersavist lehe otsa ja keerake neid koos seni, kui terve pudel on kaetud. Märgistage savil koht, kus savi kohtus saviga, rullige pudel veidi eemale ja lõigake märkeid järgides savi parajaks. Siluge liitekohad. Kasutage kudumisvarrast (või ükskõik millist muud ümarat vahendit), et vajutada pudelikaela juures savi paika.

4. Valmistage kaas. Lõigake kaks ringi, pudelipõhjaks ja kaane jaoks. Juhul kui teil on õiges suuruses väikeseid ümmarguseid küpsise(piparkoogi)vorme, siis kasutage neid. Kui pole, siis joonistage selleks tarbeks paberist või papist šabloon. Samuti võite kaane tegemiseks kasutada kummist kaant, mis algselt pudelit sulges.

Need on vaid põhilised sammud, kogu lõbu seisneb ikkagi selles, et luua unikaalne pudel. Sinu savileht võib olla Skinner Blend või cane’i viiludega kaetud. Samuti võite pudelile liimida vormide abil võetud lilli, nägusid. Või võite vabalt ka ise midagi voolida. All, galerii sektsioonis, on palju linke, kust saaksite oma pudelitele inspiratsiooni. Lõbutsege, valmistades erinevaid ja unikaalseid pudeleid!

Veebileheküljed, mis võivad aidata.

Info:

Õpetused:

Galeriid:

Leitud ja tõlgitud siit: http://blog.craftygoat.com/2008/04/how_to_make_bottles_of_hope.html

7 aprill, 2008 - Posted by | arvamused, õpetused, huvitavat, käsitöö, polümeersavi

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: