Emilia Käsitöö

www.emicraft.com

3 moodust, kuidas valmistada kiviimitatsioone

“Polümeersavi juures meeldib mulle see, et tal on võime muutuda ükskõik milleks. Eriti meeldib mulle see, kuidas ta suudab imiteerida naturaalseid materjale, näiteks kive. Täna ma näitan teile kolm erinevat materjali, mida saate segada polümeersavisse, et valmistada “võlts”kive, mida saate kasutada ehete valmistamisel või selleks, et tembeldada sinna oma nimi.

1. Granitex’i savi puhul kasutatakse kiude, et saavutada kivitaolist välimust. Nii et kui te soovite Granitex’i, aga te ei taha osta tervet komplekti, proovige see ise teha, lisades savile kiude. Dryer lint (ma ei oska päris täpselt öelda, mis see on.. aga ma arvan, et see on kiud, mis eraldub riietest, kui neid kuivatis kuivatatakse?) on odav ja seda on kerge leida. Sellise kiuga polümeersavi abil valmivad kirjud “võlts”kivid. Võtke veidi kiudu ja pange see savi keskele. Kui te märkate kiudude seas mõnda karva (nt. kassi, koera jne.), võtke see välja. Siis mudige ja voltige savi nii kaua, kuni kiud ja savi on ühtlaseks massiks saanud. Kui te kasutate vähe kiude, võib efekt olla vaevumärgatav. Mulle meeldib lisada veel (alkoholisisaldusega) tinte, et muuta kiviimitatsioonid tõesemaks.

2. Mängi liivaga. Multikomplektid eri värvi liivadega on suhteliselt odavad ja neid saab väga edukalt kasutada erinevates polümeersaviprojektides. Kasutage sama mudimise ja voltimise tehnoloogiat. Võite töö käigus liiva lisada ka seni, kuni olete polümeersavi värvi ja tekstuuriga rahul. Kasutage ühte värvi liiva, et tekitada vaevumärgatavat efekti või lisage kaks või enam värvi liiva, et luua rohkem variatsioone.

3. Puudrid ja pigmendid. Embossing powder’id on saadaval väga erinevates värvitoonides. Nad on natukene kallimad kui värviline liiv, kuid nad annavad palju parema efekti. Lisage puuder savi keskele ja kasutage ikka sedasama voltimise ja mudimise tehnoloogiat, et saavutada vajalik koostis. Võite segada erinevaid puudreid, et tekitada huvitavaid efekte.

Kõige paremaid tulemusi olen ma saanud, kui olen kasutanud poolläbipaistvat savi. Peale küpsetamist “uputan” eseme jääkülma vette, et suurendada läbipaistvust. Läbipaistvus lubab näha ka kivi “sisemust”.

Siin on ka paar veebilehekülge:

Seitse lehekülge erinevaid segusid, mida saab kasutada kiviimitatsioonide loomiseks.

Kris Richard’i kivid.

Glassatic ja veel üks

Puudrite retseptid.

Piltidega puudrite segamise retseptid.

Leidsin ja tõlkisin siit: http://blog.craftygoat.com/2008/03/3_ways_to_create_faux_polymer.html

Advertisements

13 märts, 2008 - Posted by | õpetused, huvitavat, käsitöö, kunstnikud, polümeersavi, silmailu | , , , , , , , ,

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: